מה חדש בבית?
משהו חדש במטבח? יש לכם רעיונות חדשים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות או בנייה?
שלחו אלינו לפרסום

חלונות הגג של VELUX מיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר,
חלון גג

בונים בית? טרמודן המקום שלכם לקניית
בלוקים

משפצים את המטבח? אז אתם ודאי מחפשים
פינות אוכל

תתחדשו על הבית החדש ובואו לרכוש
רהיטים

אל תתפשרו על הגנה על היקר לכם מכל
סורגים

על פרקטים לומדים באתר
פרקטים

כל שאלה שיש, יש לנו תשובה עליה לגבי
דלתות

בונים בית אנו ממליצים לכם לבחון
תאורה

לא מתפשרים על מחיר או איכות
כלים סניטריים

לפני שעוצרים בחרש לא רוכשים
קרמיקה

גרילי הגז המומלצים בישראל רוכשים בכרמל דיירקט - גריל גז גרנהודל ונפוליאון
גריל גז גרנהודל ונפוליאון

בעלי מקצוע
הכל לבית
   בטחון ואבטחת הבית
   גופי תאורה
   גינה וחצר
   דלתות
   הדברה ותחזוקה
   וילונות
   חדר רחצה
   חדר שינה
   חדרי ילדים
   חימום והסקה
   טפטים
   מטבח
   מעקות ומדרגות
   מפתחים וחלונות
   סוגי בניה
   עיצוב פנים
   פרקטים
   צבעים
   קירוי והצללה
   קרמיקה, שיש, ריצוף וחיפוי
   רהיטים ואבזור
   ריהוט משרדי
   שטחי אחסון
   שטיחים
   שיפוץ ומעבר דירה
   שירותים למשפחה
   תאורה
לימודים וקורסים
Skip Navigation Links.
פרסום
   שיפור האווירה בבית לפי הפנג שוואי
לחץ להגדלה
הפנג שוואי (שמשמעותם המילולית היא רוח ומים) הינה תורה שבאה לתאר ולשפר את זרימת הצ'י (כוח החיים) בבית. בלאגן ועומס הם האויבים העיקריים של אנרגיית החיים וכמו שהכסף והשיקים שלנו מסודרים בארנק, כך יש חשיבות, לפי תפיסה זו, להנחת הדברים במקומם הנכון ברחבי הבית שלנו.

שיפור האווירה בבית לפי הפנג שוואי - עשרה כללים

 

הפנג שוואי (שמשמעותם המילולית היא רוח ומים) הינה תורה שבאה לתאר ולשפר את זרימת הצ'י (כוח החיים) בבית. בלאגן ועומס הם האויבים העיקריים של אנרגיית החיים וכמו שהכסף והשיקים שלנו מסודרים בארנק, כך יש חשיבות, לפי תפיסה זו, להנחת הדברים במקומם הנכון ברחבי הבית שלנו.

הנה עשרה כללי פנג שוואי שיתרמו ליצירת הרמוניה בבית:

 

1. הכניסה לבית

דלתות בכלל ודלת הכניסה בפרט משמשות לכניסתו של הצ'י לבית. כדאי מאוד שהכניסה לבית תהיה נעימה, נקייה ומזמינה. על פי עקרון הפנג שוואי כדאי שדלת הכניסה תוכל להיפתח עד הסוף ללא מכשולים, כך שתביא ותזמין אנרגיות טובות להיכנס לבית.

 

2. סלון

את מיקום הספה בסלון יש לבחור כך שמי שיושבים על הספה לא יפנו את גבם אל הדלת או אל הכניסה של הסלון. במידה ויש חלון בסלון, לא כדאי לשים רהיטים שיחסמו את כניסת האור הטבעי. מומלץ מאוד לתלות בסלון תמונות אופטימיות וחיוביות שישרו תחושה נעימה. בנוסף, כלל חשוב ביותר שחוזר גם בשאר חלקי הבית - לא להעמיס !

 

3. חדר שינה

בעולם הפנג שוואי מתייחסים הרבה פעמים חדר השינה כחדר החשוב ביותר בבית. אין ספק שזהו החדר שאנחנו נמצאים בו הכי הרבה שעות ביממה. את המיטה חשוב למקם לא מול הדלת, וראשו של האדם שישן בה צריך להיות רחוק מהדלת, מכיוון שמשם נכנסת אנרגיה שעלולה להפריע לשינה. כדאי למקם בחדר השינה רהיטים בצבע בהיר ובעלי צורות וזוויות מעוגלות שמשרות אוירה נינוחה.

 

4. פינת אוכל

מומלץ מאוד לבחור בשולחן עגול שיהיה בפינת האוכל. מסגרת עגולה מרככת את הגבולות ומאפשרת אווירה נעימה יותר. בנוסף מומלץ ששולחן האוכל לא יהיה צמוד לקיר, מה שמאפשר תחושה של קרבה, אינטימיות ותחושה שמזמינה לשבת. מראה ליד פינת האוכל תשכפל את כמות האנשים שיושבים לאכול מה שיצור תחושה טובה של שפע.

 

5. חדר ילדים

כללים חשובים על מנת ליצור הרמוניה בחדר ילדים הם: גם המיטה וגם שולחן הכתיבה ימוקמו לא מול דלת ולא מתחת לחלון ועדיף שיהיו צמודים לקיר. במידה ואין ברירה ואחד מהם צריך להיות מול הדלת, נבחר בשולחן. בשני המקרים ניתן לרכך את השפעת הדלת על ידי תליית קריסטל של הפנג שוואי. מבחינה אנרגטית, לא מומלץ לשים חפצים מעל או מתחת למיטה.

 

6. תאורה

תאורה טובה מוסיפה הרבה אנרגיית צ'י לבית. בחדר גדול או גבוה כדאי לשים אהיל גדול ואילו בחדר קטן – אהיל קטן. פלורסנט הוא אור מאוד לא חיובי מבחינת הפנג שוואי והמומחים ממליצים על תאורה צהובה שמדמה את האור הטבעי שמוסיף חמימות לבית.

 

7. מים

מים שהם חצי מפירוש הביטוי פנג שוואי מביאים איתם אנרגיה טובה וחזקה מאוד. דרך מוכרת יחסית לשימוש במים בבית היא מזרקה או מפל. כדאי שזרימת המים תהיה מופנה לכיוון הבית. אפשרי להניח את המזרקה או במפל בחדר השינה, אם שומרים שיהיו כבויים בעת השינה.

 

8. ריצוף

שתי אפשרויות הריצוף הטובות ביותר מבחינת הפנג שוואי הן פרקט שהוא יסוד טבעי, או שטיח מקיר לקיר שמשרה חמימות ואווירה ביתית. במידה וביתכם מרוצף במרצפות, כדאי לרכך בשטיח בצבעים נעימים.

 

9. מראות

הכוח של המראות הוא השכפול. מומלץ למקם את המראות מול חפצים ומקומות יפים בבית כדי לשכפל את האנרגיה הטובה. לא מומלץ למקם מראות מול דלתות וחשוב מאוד שהמראות בבית יהיו נקיות. כדאי מאוד לבחור מראות גדולות או ארוכות שישקפו את הגוף כולו.

 

10. צבעים

צבעים קרים נחשבים למרגיעים בפנג שוואי והם יכולים למלא משטחים גדולים כמו רהיטים, וילונות, שטיחים וקירות. הצבעים החמים לעומתם ממריצים ומעוררים- איתם צריך להיזהר. כדאי בהחלט לשלב אותם, אך במשטחים קטנים בבית כמו כריות, תמונות, פרחים ועוד.  בהחלט לא כצבע על קיר מלא.

 

לסיכום

עשרת הטיפם הללו בהחלט יכולים לעזור לכל אחד בביתו אבל חשוב להדגיש שאם אתם רוצים ליהנות באמת מהפנג שוואי, מומלץ מאד להזמין יועץ מקצועי. השיפור ביחסים בתוך המשפחה, בשפע, בבריאות ובשימחה, עשויים להיות מורגשים תוך זמן לא רב. יעוץ פנג שוואי ועיצוב הבית בהתאם, הינם סיבה נהדרת להוציא את פנקס השיקים ולהשקיע במימד האנגרטי של הבית שלנו.    

 

שלכם,

www.all4home.org.il

 

 
 
כלי בית : : שותפים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר
© Copyright 2010 All Rights Reserved. קידום אתרים מחירי דירות פרקט בשרון מובילים פוליש חברת נקיון מפת אתר Designed by scoopsites.net