מה חדש בבית?
משהו חדש במטבח? יש לכם רעיונות חדשים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות או בנייה?
שלחו אלינו לפרסום

חלונות הגג של VELUX מיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר,
חלון גג

בונים בית? טרמודן המקום שלכם לקניית
בלוקים

משפצים את המטבח? אז אתם ודאי מחפשים
פינות אוכל

תתחדשו על הבית החדש ובואו לרכוש
רהיטים

אל תתפשרו על הגנה על היקר לכם מכל
סורגים

על פרקטים לומדים באתר
פרקטים

כל שאלה שיש, יש לנו תשובה עליה לגבי
דלתות

בונים בית אנו ממליצים לכם לבחון
תאורה

לא מתפשרים על מחיר או איכות
כלים סניטריים

לפני שעוצרים בחרש לא רוכשים
קרמיקה

גרילי הגז המומלצים בישראל רוכשים בכרמל דיירקט - גריל גז גרנהודל ונפוליאון
גריל גז גרנהודל ונפוליאון

בעלי מקצוע
הכל לבית
   בטחון ואבטחת הבית
   גופי תאורה
   גינה וחצר
   דלתות
   הדברה ותחזוקה
   וילונות
   חדר רחצה
   חדר שינה
   חדרי ילדים
   חימום והסקה
   טפטים
   מטבח
   מעקות ומדרגות
   מפתחים וחלונות
   סוגי בניה
   עיצוב פנים
   פרקטים
   צבעים
   קירוי והצללה
   קרמיקה, שיש, ריצוף וחיפוי
   רהיטים ואבזור
   ריהוט משרדי
   שטחי אחסון
   שטיחים
   שיפוץ ומעבר דירה
   שירותים למשפחה
   תאורה
לימודים וקורסים
Skip Navigation Links.
פרסום
   הכל על בדק בית
שאלו עצמכם בכנות: מכונית משומשת בשווי 30,000 ₪ תקחו למכון בדיקה לרכב ותבדקו אותה לפרטי פרטים וכאשר אתם קונים דירה ששוויה מאות מונים יותר, מה אתם בודקים, עם יד על הלב ? האם לא תרצו שמהנדס בניין שהתמחותו באיתור ליקויי בניה, יבצע בדק בית מעמיק לנכס שאתם מבקשים לרכוש,ויוכל לחסוך לכם עשרות ואולי מאות אלפי שקלים?!

 

בדק בית – מהם הנושאים הנבדקים ומהו המכשור המשמש לכך

 

מבוא

שאלו עצמכם בכנות: מכונית משומשת בשווי 30,000 ₪ תקחו למכון בדיקה לרכב ותבדקו אותה לפרטי פרטים: קילומטראז', "איזה יד היא" ? מצב מכני, "נקיה מתאונות" ? צריכת דלק, מצב הצמיגים, תיבת ההילוכים, המנוע, שלדה ומה לא ?

וכאשר אתם קונים דירה ששוויה מאות מונים יותר, מה אתם בודקים, עם יד על הלב ? נכון שאתם מסתפקים במראה העיניים בלבד, מסתובבים קצת בדירה, שואלים על השכנים, ואולי מבקשים מעו"ד לבדוק את מצב הניירת ולא יותר מכך ? האם לא תרצו שמהנדס בניין שהתמחותו באיתור ליקויי בניה, יבצע בדק בית מעמיק לנכס שאתם מבקשים לרכוש, יכתוב דוח מקצועי ומפורט, שבמקרה הצורך אף קביל בבית המשפט, יחסוך לכם עשרות ואולי מאות אלפי שקלים, וכל זאת בעלות כספית שולית במיוחד ?

 

תהליך בדק בית מורכב ביותר ודורש ידע מקצועי וניסיון רב. הכרחי שתהליך בדק בית יתבצע על ידי מהנדס מומחה ומנוסה בביקורות ליקויי בניה. בדק בית יכול להתבצע על דירות חדשות שנרכשו מקבלן, דירות יד שנייה לפני או אחרי רכישה, דירות לאחר שיפוץ, מבני תעשיה, מבני מסחר, משרדים, מבני ציבור ועוד, בין אם לפני רכישה ובין אם אחרי.

כאמור, וכפי שתוכלו להבין בהמשך, ביקורת זו מומלצת מאוד הן לנכסים חדשים שזה עתה רכשתם או לנכסים יד שניה בטרם או לאחר רכישתם.

 

בדק בית - מה נבדק ראשון ?

בדירה הנרכשת מקבלן בניה הנושא הראשון והחשוב שבודק המהנדס הוא תוכניות הדירה והמפרט הטכני שעליהם חתמתם כאשר רכשתם את הדירה. זאת על מנת לוודא שקיבלתם את כל אשר הבטיח לכם הקבלן הן מבחינת המטראז' של הדירה והן מבחינת המפרט הטכני שלה. בדירה יד שנייה יבדוק המהנדס את תוכנית היתר הבניה אותה ניתן לקבל מהרשות המקומית. ההיתר הנ"ל דרוש כדי לוודא שאין חריגות בניה על מנת שלא תופתעו לאחר הרכישה בקבלת דרישות מפתיעות מהעיריה או הרשות המקומית.

 

בדק בית - מה בודק המהנדס בדירה עצמה ?

לאחר בדיקת הניירת יבדוק המהנדס את כל האלמנטים בדירה עצמה, מהנושאים הפשוטים ביותר כגון צבע (למרות שנושא זה נחשב ל"פשוט" יש לו משמעות אסתטית רבה ביותר) ועד לנושאים רציניים כגון יציבות המבנה ובעיות איטום ונזילות.

הבדיקה תבוצע בתנאי תאורה טבעיים ובשעות האור ובתוספת תאורה חשמלית הקיימת בדירה.

העקרונות המנחים את המהנדס בבדיקתו ובהכנת חוות דעת המומחה הם, בין היתר, תקנות התכנון והבניה, תקנים ישראליים ומפרטי המכון בתחום הבניה בהוצאת מכון התקנים הישראלי, חוק מכר דירות, חוק ותקנות בנושא חשמל, הוראות למתקני תברואה, המפרט הכללי לעבודות הבניה בהוצאת משרד הביטחון, מע"צ ומשרד הבינוי והשיכון (הספר הכחול), תקנות הג"א, הוראות כיבוי אש, הנחיות לתכנון חניה ועוד.

 

בין היתר יבדוק המהנדס את הנושאים הבאים בדירה ובסביבתה:

 

יציבות המבנה- מהנדס בדק הבית יבדוק את יציבות המבנה (מדובר בעיקר בשלד הבית), קרי, האם קיימים סדקים קונסטרוקטיביים בקירות, הרצפות והתקרות, או האם קיימים תיקונים שבוצעו ואשר מעידים על ניסיון להסתיר ליקויי בניה כלשהם בשלד המבנה.

 

רטיבות ונזילות- מהנדס בדק הבית יבדוק את תקרת וקירות המבנה: האם מתאפשרת חדירת רטיבות או קיימת רטיבות מתחת לריצוף הדירה. לצורך בדיקה זו ישתמש הבודק בציוד מקצועי לאיתור רטיבות שהרי אם היה ניסיון להסתרת הרטיבות על ידי צביעה למשל, אזי ללא הניסיון המקצועי של המהנדס וללא הציוד המשוכלל שברשותו ייתכן והליקוי לא יימצא. דוגמא למכשור כזה הוא מצלמת הדמיה טרמית בטכנולוגיית אינפרא אדום, מד לחות דיגיטלי לבדיקת רטיבות חודרת, מד לחות דיגיטלי לבדיקת לחות חלקי בניין על שטח מישורי ועוד.

 

ריצוף הדירה- ריצוף הדירה ("בלטות") חייב להיות מפולס ומישורי ולכן ייעזר המהנדס בפלס דיגיטלי וכן במכשיר לייזר לבדיקת מישוריות הרצפה והריצוף. כמו כן ייבדקו המרצפות עצמן כדי לוודא שאין אריחים פגומים/סדוקים/שבורים.

בחדרי האמבטיה, במרפסות ובחצרות ייבדק האם הורכבו בהן מרצפות עם תקן נגד החלקה. כמו כן ייבדק שהשיפועים תקניים לניקוז יעיל של מים. תיבדק גם תשתית הריצוף בעזרת פטיש מיוחד לבדיקת תשתיות חיפויים ורצפות. כמו כן ייעזר המהנדס בקליבר של 1.5 מ"מ לצורך בדיקת ההפרשים בין אריחי הריצוף וחיפויי הקירות.

 

דלתות וחלונות עץ ואלומיניום- ראשית תיבדק התאמה לתקן הישראלי מבחינת גודל החלונות או הדלתות. לאחר מכן ייבדקו יציבות, איטום, סגירה טובה, בידוד תרמי ועוד. כמו כן ייבדק, בעזרת מד עובי זכוכית, האם עובי הזכוכיות עומד בתקן ובדרישות הבטיחות המינימליות.הבידקה נעשית עבור מפתחי עץ ואלומיניום כאחד. 

 

ליקויי חשמל- ייבדק האם לוחות החשמל נבנו והורכבו ע"פ התקן והאם הורכבו כל האביזרים הנדרשים כמו מפסקי פחת תקניים, סימון מעגלים, מכסי בטיחות ועוד.

 

טיח וצבע- ייבדקו מישוריות הקירות, סטיות בקירות ואופן ביצוע הטיח והצבע. לצורך בדיקה זו ייעשה שימוש במכשיר לייזר לבדיקת סטיות צירי הקירות וכן בסרגל מתכת באורך 2 מ' לפי דרישת התקנים הישראליים.

 

תברואה וכלים סניטריים- ייבדקו כלים סניטריים, צנרת המים וצנרת הניקוז והביוב. ייבדק האם העבודה בוצעה ע"פ התקנים ובאילו חומרים בוצע שימוש. ייבדקו חיבורים של כיורים, אמבטיה ואסלות והאם הורכבו ע"פ התקן וללא פגמים. כמו כן ייבדקו הברזים, מיקומם ופעולתם. לעיתים יהיה צורך גם במצלמת צנרת לבדיקת סתימות ופיצוצים בחלק הפנימי של הצנרת. למצלמה מעין זו מחובר כבל ארוך החודר לתוך הצינור, מציג את פנים הצנרת על מסך המחשב ומאתר את מיקום הליקוי או הסתימה וכן מראה את חומרתה.

 

ליקויי בטיחות- ייבדקו ליקויי בטיחות בדירה שכן יש לכך השלכות רבות על בריאות, איכות החיים ולעיתים גם על חיי המתגוררים בדירה. במסגרת בדיקה זו ייבדק, למשל, האם הותקנו מעקות תקניים במדרגות ובמרפסות, האם הורכבו בגובה הנדרש, האם הורכבו מאחזי יד, האם הם מחוזקים כנדרש והאם המרווחים תואמים לתקנים.

 

מטבח- תיבדק איכות החומר שממנו נוצרו והורכבו ארונות המטבח, אופן סגירת הדלתות, איכות השיש ואופן הרכבתו וביצועו וכן מישוריות/פילוס השיש. כמו כן ייבדק אופן ביצוע הנחת הכיור והברז.

 

פיתוח חוץ- ייבדקו דרכי הגישה לדירה, שבילים, קירות, מעקות, גדרות, גינות ועוד. ייבדק האם נוצרו והותקנו על פי התקן, האם הקירות והמעקות תקניים, ייבדקו שיפועי ריצוף ואיטום, רצפות וקורות יסוד ועוד.

 

סיכומי המהנדס בדו"ח מפורט- לאחר הביקורת בדירה יעבד המהנדס את כל התוצאות ויגיש למזמין דו"ח מפורט ביותר אשר בו יציין את כל הליקויים שמצא תוך ציטוט של התקן הרלוונטי לכל ליקוי, אופן תיקון הליקויים עליו הצביע ועלות משוערת עבור כל ליקוי וליקוי.

דו"ח המהנדס קביל ומוכר בבית משפט ומלווה בתמונות ממצלמה דיגיטלית אותם מצלם המהנדס במהלך הביקורת שערך.

 

סיכום

כאמור מומלץ מאוד להזמין בדק בית - ביקורת ליקויי בניה על ידי מהנדס מומחה, לכל נכס חדש שנרכש מקבלן, לנכס יד שנייה לפני רכישה, לדירה לאחר שיפוצים, או לנכס שנבנה בבניה עצמית על ידי קבלן. כך תעמדו על זכויותיכם, תוכלו לדרוש מהקבלן לתקן את כל הליקויים שנמצאו בביקורת או לפצות אתכם על כך. בדירת יד שנייה עליכם לערוך בדק בית לפני הרכישה על מנת שתדעו מה אתם עומדים לרכוש באמת, ולכן אם תרצו לתקן את הליקויים תוכלו לדעת באיזה הוצאה כספית מדובר ואף לנסות ולהפחית מהמחיר שדורשים המוכרים.

ההוצאה הכספית עבור בדק בית היא זניחה לעומת מחיר הנכס או תיקון הליקויים ותמנע מכם לעיתים הוצאות כספיות רבות ועוגמת נפש רבה.

 

נכתב ע"י אייל עידו מנכ"ל בדק בית פריזמה – חברה לאיתור ליקויי בניה

 

אנרגיה סולארית

דירות להשכרה

 
 
כלי בית : : שותפים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר
© Copyright 2010 All Rights Reserved. קידום אתרים מחירי דירות פרקט בשרון מובילים פוליש חברת נקיון מפת אתר Designed by scoopsites.net