מה חדש בבית?
משהו חדש במטבח? יש לכם רעיונות חדשים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות או בנייה?
שלחו אלינו לפרסום

חלונות הגג של VELUX מיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר,
חלון גג

בונים בית? טרמודן המקום שלכם לקניית
בלוקים

משפצים את המטבח? אז אתם ודאי מחפשים
פינות אוכל

תתחדשו על הבית החדש ובואו לרכוש
רהיטים

אל תתפשרו על הגנה על היקר לכם מכל
סורגים

על פרקטים לומדים באתר
פרקטים

כל שאלה שיש, יש לנו תשובה עליה לגבי
דלתות

בונים בית אנו ממליצים לכם לבחון
תאורה

לא מתפשרים על מחיר או איכות
כלים סניטריים

לפני שעוצרים בחרש לא רוכשים
קרמיקה

גרילי הגז המומלצים בישראל רוכשים בכרמל דיירקט - גריל גז גרנהודל ונפוליאון
גריל גז גרנהודל ונפוליאון

בעלי מקצוע
הכל לבית
   בטחון ואבטחת הבית
   גופי תאורה
   גינה וחצר
   דלתות
   הדברה ותחזוקה
   וילונות
   חדר רחצה
   חדר שינה
   חדרי ילדים
   חימום והסקה
   טפטים
   מטבח
   מעקות ומדרגות
   מפתחים וחלונות
   סוגי בניה
   עיצוב פנים
   פרקטים
   צבעים
   קירוי והצללה
   קרמיקה, שיש, ריצוף וחיפוי
   רהיטים ואבזור
   ריהוט משרדי
   שטחי אחסון
   שטיחים
   שיפוץ ומעבר דירה
   שירותים למשפחה
   תאורה
לימודים וקורסים
Skip Navigation Links.
פרסום
   מה זה שליכט?
שליכט הוא מושג בשפה הגרמנית המציין מלט. השימוש הנפוץ במושג זה מתכוון לשכבת ציפוי על גבי קירות פנימיים וחיצוניים הנועדה לחצוץ בין אבני הקיר ובין הגימור הרצוי בצד החיצוני.

מה זה שליכט?

שליכט הוא מושג בשפה הגרמנית המציין מלט. השימוש הנפוץ במושג זה מתכוון לשכבת ציפוי על גבי קירות פנימיים וחיצוניים הנועדה לחצוץ בין אבני הקיר ובין הגימור הרצוי בצד החיצוני. שליכט היא שכבת הגנה שמבטיחה עמידות גדולה של הקירות מפני רטיבות, חום וכדומה. שכבת השליכט יכולה בנוסף להוות תשתית למימד העיצובי של הקיר ולסייע גם בתחום דקורטיבי זה. אם אתם בונים בית או משפצים דירה ישנה תשמעו את אנשי המקצוע והבנאים משתמשים במילה זו ותבינו את משמעותה המעשית – ציפוי הקיר בחומר מבודד ומשמר.

 

איך נעשה שליכט?

עבודות שליכט נעשות על די אנשי מקצוע המיומנים בכך בלבד. טייחים בראש וראשונה וכן על ידי צבעים או סיידים שלמדו את עבודת השליכט מהטייחים. כדי לעשות עבודת שליכט טובה יש לשלוט בטכניקה של הנחת השליכט על הקיר והשטחתו, וכן להבין בסוגי החומרים הקיימים לסוגי השליכט הרצויים. מסתבר שלקירות שונים מתאים שליכט שונה ויש לשלוט בידע זה לפני שמתחילים בעבודת שליכט.

ההתפתחויות התחום הבנייה הגיעו גם לעולם השליכט, וכיום ישנם חומרים רבים המיועדים לעבודת שליכט וישנם סוגים שונים של עבודות שליכט. יש עבודות שליכט לציפוי קיר חיצוני שמטרתו העיקרית למנוע רטיבות או הופעת סדקים במבנה, ויש עבודת שליכט לציפוי קיר פנימי שמטרתו העיקרית תהיה הענקת מראה אסתטי ונעים לקיר.

 

שלושה סוגי שליכט שונים

1.      שליכט צבעוני – שליכט צבעוני הוא שכבת חומר המכילה בתוכו צבע (כל צבע שתבחרו) והוא מאד נפוץ ומבוקש. ציפוי הקיר נותן לקיר מראה צבעוני ויפה וניתן לכסות אותו בשכבת צבע בגוונים דומים להאדרת האפקט הדקורטיבי. שליכט זה מאד פופולרי כיום ורבים משתמשים בשיטה זו.

2.      שליכט מסוג אקרילי - שליכט מסוג אקרילי הינו שכבת ציפוי ומגן המכילה דבקים מחומרים סינטטיים המעניקים הגנה מירבית לקיר הבית. שליכט מסוג אקרילי נחשב למאד גמיש ובעל עמידות גבוהה לרטיבות, לחום, לסדקים ולפגעי מזג האויר.

3.      שליכט מסוג מינראלי – שליכט מסוג מינראלי עשוי ממינראלים שונים וטבעיים כגון עופרת או אשלגן והוא אינו מכיל חומרים תעשייתיים או אקרילים והוא נחשב למאד ידידותי לסביבה ולטבע. שליכט כזה משמש את בוני הבתים "הירוקים" המקפידים על שימוש בחומרים טבעיים עד כמה שניתן.

חומרי השליכט השונים מיוצרים בארץ וגם מיובאים מחוץ לארץ, ויש מגוון שלם של חומרים המיועדים למקומות שונים ולאקלימים שונים. שליכט עבור בניין שנמצא ליד הים זקוק לחומר מיוחד המונע רטיבות ומתנגד למליחות בעוד שחומר לעבודת שליכט במקום חם במיוחד או במקום לח ורטוב במיוחד יהיו שונים באופיים ובהרכבם. יש להתייעץ עם איש מקצוע מיומן כדי לדעת מה הוא סוג השליכט הרצוי ולאיזה קיר, ולא להסתפק בשיפוצניק כללי שידע לדבר יפה אבל לא מכיר את מלאכת השליכט המקצועית.

 
 
כלי בית : : שותפים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר
© Copyright 2010 All Rights Reserved. קידום אתרים מחירי דירות פרקט בשרון מובילים פוליש חברת נקיון מפת אתר Designed by scoopsites.net