מה חדש בבית?
משהו חדש במטבח? יש לכם רעיונות חדשים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות או בנייה?
שלחו אלינו לפרסום

חלונות הגג של VELUX מיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר,
חלון גג

בונים בית? טרמודן המקום שלכם לקניית
בלוקים

משפצים את המטבח? אז אתם ודאי מחפשים
פינות אוכל

תתחדשו על הבית החדש ובואו לרכוש
רהיטים

אל תתפשרו על הגנה על היקר לכם מכל
סורגים

על פרקטים לומדים באתר
פרקטים

כל שאלה שיש, יש לנו תשובה עליה לגבי
דלתות

בונים בית אנו ממליצים לכם לבחון
תאורה

לא מתפשרים על מחיר או איכות
כלים סניטריים

לפני שעוצרים בחרש לא רוכשים
קרמיקה

גרילי הגז המומלצים בישראל רוכשים בכרמל דיירקט - גריל גז גרנהודל ונפוליאון
גריל גז גרנהודל ונפוליאון

בעלי מקצוע
הכל לבית
   בטחון ואבטחת הבית
   גופי תאורה
   גינה וחצר
   דלתות
   הדברה ותחזוקה
   וילונות
   חדר רחצה
   חדר שינה
   חדרי ילדים
   חימום והסקה
   טפטים
   מטבח
   מעקות ומדרגות
   מפתחים וחלונות
   סוגי בניה
   עיצוב פנים
   פרקטים
   צבעים
   קירוי והצללה
   קרמיקה, שיש, ריצוף וחיפוי
   רהיטים ואבזור
   ריהוט משרדי
   שטחי אחסון
   שטיחים
   שיפוץ ומעבר דירה
   שירותים למשפחה
   תאורה
לימודים וקורסים
Skip Navigation Links.
פרסום
   בטיחות באש בבית
בטיחות באש היא נושא חשוב מאין כמוהו גם במקומות מסחריים וציבוריים וגם במקומות פרטיים. בתי מגורים או בתים פרטיים מחוייבים בהצבת מתקני גילוי וכיבוי אש על מנת להבטיח את חיי האנשים הנמצאים במקום בכל רגע נתון.

 

בטיחות באש היא נושא חשוב מאין כמוהו גם במקומות מסחריים וציבוריים וגם במקומות פרטיים. בתי מגורים או בתים פרטיים מחוייבים בהצבת מתקני גילוי וכיבוי אש על מנת להבטיח את חיי האנשים הנמצאים במקום בכל רגע נתון. מעולם אין לדעת מתי תפרוץ דליקה, וכולנו מקווים שלא תפרוץ כלל, אבל יש להיערך למצב שבו אש כן פורצת, ולהיות מוכנים לכך גם מבחינת הציוד הדרוש, וגם מבחינת כללי ההתנהגות הנכונים.

בטיחות באש בבית מתחילה בהתקנת פרטי ציוד לכיבוי אש, ואת הדבר יש לעשות לאחר קבלת ייעוץ מקצועי על פי הנחיות מכבי האש.

 

מהו הציוד הנדרש?

כדי להיות ערוכים לקראת אפשרות של פריצת דליקה בבית יש להצטייד בציוד הכיבוי הבא:

·       מטפים – מתקנים אלה הם מכבי אש ניידים המגיעים בגדלים שונים ויש בהם חומרי כיבוי אש מסוגים שונים. את המטפים יש לבחור על פי המקום שבו הם מוצבים ועל פי זאת לבחור את סוג חומר הכיבוי. יש מטפים הפועלים על מים וקצף, ויש הפועלים על גז ואחרים פועלים בעזרת אבקה. כל חומר מיועד לכיבוי שריפות מסוג שונה, ויש להקפיד על הצבתם כדי למנוע פעולת היפוך, של ליבוי האש במקום כיבוייה. מטפים הם אמצעי כיבוי מאד יעיל וקל להפעלה, במיוחד כאשר מגלים דליקה ברגעיה הראשונים.

·       גלגלון – גלגלון הוא צינור כיבוי גמיש וארוך המוצב בתוך ארון כיבוי אש מיוחד, והוא מחובר לברז מים בעל לחץ גבוה במיוחד. בקצה הצינור ישנה פיה מיוחדת הממקדת את זרם המים למקום הרצוי בלחץ מאד גדול. גלגלונים מתקינים מחוץ לבית בדרך כלל, במקום החניה לרכב, בסמוך לחדרי מכונות מסוגים שונים (בויילר סולר לחימום מים, חדרי מכונות לבריכת שחייה וכדומה).

·       גלאי עשן ואש – גלאים אלה מאד אפקטיביים בגילוי והתרעה אודות פריצת דליקה בכל אחד מחלקי הבית. גלאי עשן עובדים עם חיישני עשן המפעילים אותם ברגע שהעשן במקום נהייה סמיך, ויש כאלה העובדים עם חיישני חום וכדומה. גלאים אלה מצפצפים ברגע שהם מופעלים, וניתן לחבר אותם למוקד טלפוני שישלח אליכם הודעה לנייד גם כאשר אתם מחוץ לבית. גלאי עשן ואש מומלץ להתקין במקומות רגישים כמו מטבחים, חדרי עבודה שבהם מכשירים חשמליים ומכונות שונות, במוסך הרכב, ליד ארון החשמל המרכזי של הבית וכיוצא באלה.

כל המכשירים הללו מצריכים בדיקה תקופתית, כדי לוודא את תקינותם, ואין לפסוח על כך משום טעם.


התנהגות בבית בעת שריפה

הדבר הראשון שיש לעשותו הוא לקרוא למכבי האש, ולאחר מכן לעשות כל שצריך כדי לפנות את יושבי הבית אל מחוץ לו. יש לפנות את הילדים והזקנים ראשונים, וכן אנשים עם מוגבלויות גופניות שונות, ורק לאחר מכן להתחיל בפעולות כיבוי עצמי עד לבוא כוחות ההצלה. אם נמצאים אנשים בחדרים פנימיים בבית, יש לחלץ אותם מבעד לחלונות במידת האפשר.

בטיחות באש בבית חשובה כמו במקום העבודה או במקומות ציבוריים. יש לקבל ייעוץ מקצועי באשר לציוד הספציפי הדרוש בבית ולהתקנתו היעילה והנכונה.

 

 
 
כלי בית : : שותפים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר
© Copyright 2010 All Rights Reserved. קידום אתרים מחירי דירות פרקט בשרון מובילים פוליש חברת נקיון מפת אתר Designed by scoopsites.net