מה חדש בבית?
משהו חדש במטבח? יש לכם רעיונות חדשים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות או בנייה?
שלחו אלינו לפרסום

חלונות הגג של VELUX מיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר,
חלון גג

בונים בית? טרמודן המקום שלכם לקניית
בלוקים

משפצים את המטבח? אז אתם ודאי מחפשים
פינות אוכל

תתחדשו על הבית החדש ובואו לרכוש
רהיטים

אל תתפשרו על הגנה על היקר לכם מכל
סורגים

על פרקטים לומדים באתר
פרקטים

כל שאלה שיש, יש לנו תשובה עליה לגבי
דלתות

בונים בית אנו ממליצים לכם לבחון
תאורה

לא מתפשרים על מחיר או איכות
כלים סניטריים

לפני שעוצרים בחרש לא רוכשים
קרמיקה

גרילי הגז המומלצים בישראל רוכשים בכרמל דיירקט - גריל גז גרנהודל ונפוליאון
גריל גז גרנהודל ונפוליאון

בעלי מקצוע
הכל לבית
   בטחון ואבטחת הבית
   גופי תאורה
   גינה וחצר
   דלתות
   הדברה ותחזוקה
   וילונות
   חדר רחצה
   חדר שינה
   חדרי ילדים
   חימום והסקה
   טפטים
   מטבח
   מעקות ומדרגות
   מפתחים וחלונות
   סוגי בניה
   עיצוב פנים
   פרקטים
   צבעים
   קירוי והצללה
   קרמיקה, שיש, ריצוף וחיפוי
   רהיטים ואבזור
   ריהוט משרדי
   שטחי אחסון
   שטיחים
   שיפוץ ומעבר דירה
   שירותים למשפחה
   תאורה
לימודים וקורסים
Skip Navigation Links.
פרסום
   התקנת מעלית בתוך הבית
התקנת מעלית בתוך הבית איננה דבר אחיד, אלא שתחום זה מחולק לכמה וכמה סוגים שונים, וזאת על פי הצרכים הספציפיים של כל בית. בבתים משותפים ישנה אפשרות להתקין מעלית נוסעים בתוך דירת פנטהאוז, המובילה לקומה או הקומות העליונות של הדירה.

התקנת מעלית בתוך הבית איננה דבר אחיד, אלא שתחום זה מחולק לכמה וכמה סוגים שונים, וזאת על פי הצרכים הספציפיים של כל בית. בבתים משותפים ישנה אפשרות להתקין מעלית נוסעים בתוך דירת פנטהאוז, המובילה לקומה או הקומות העליונות של הדירה. כמו כן, ניתן להתקין מעלית בבניינים ישנים מחוץ למבנה, דבר המחייב קבלת אישורים מהמועצה המקומית לשינוי המבנה. בנוסף, קיימות גם אפשרויות נוספות של התקנת מעליות או מעלונים בתוך בתים או דירות עם יותר מקומה אחת לצרכים של נכים. מעלונים אלה מוצמדים בדרך כלל לגרם המדרגות העולה לקומות העליונות, ומאפשרים לאנשים מוגבלים לתפקד בצורה רגילה גם בבתים אלה.

סוגי מעליות בתוך הבית

כפי שנאמר, ישנם סוגים שונים של מעליות בתוך הבית שאותם ניתן להתקין בבתים שונים.

  • מעליות נוסעים בפנטהאוזים – מעליות אלה נועדות להעלאת נוסעים והורדתם מקומת הבית לקומת הגג של הדירה. בדרך כלל מתוכננות מעליות אלה עוד בשלב התכנון המקורי של הבית, ורבות מהן הן המשך של המעלית הרגילה, כאשר רק לבני הבית יש את המפתח המאפשר למעלית להמשיך לקומות הפנימיות של הדירה הממוקמת בקומת הגג של המבנה. במקרים אלה ניתנים האישורים לבניית מעלית זו עוד בשלב התכנון המקורי של הבית, ואין צורך באישורים מיוחדים מאוחר יותר. במידה ומעוניינים להתקין מעלית במבנה שבו לא קיימת מעלית כלל, יש לקבל אישור מהמועצה המקומית לכך, שכן בניית מעלית כזו מצריכה הגדרה מחדש של המבנה או החלל.
  • מעליות נוסעים חיצוניות למבנים – מבנים ישנים שאין בהם מעלית, ואין בהם מקום להתקנת מעלית בחלל המדרגות הפנימי של המבנה, יכולים לבקש בקשה לבניית מעלון חיצוני לצרכי המבנה כולו או לצרכי הקומה העליונה בלבד. במקרים רבים נעשית תוספת זו כאשר מבצעים תוכנית תמ"א 38 לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה. תוכנית זו מאפשרת הוספת שתי קומות למבנה הקיים ובניית כמה דירות נוספות, ובמקרים רבים נדרשת הוספת מעלית חיצונית למבנה, על מנת לאפשר הגעה נוחה לקומות הגבוהות. האישור לתוספת זו ניתן יחד עם האישור לתוכנית הבנייה הכוללת את כל התוספות המותרות על פי החוק במקרים אלה.
  • מעלונים לנכים – מעליות בתוך הבית מסוג זה הם למעשה מתקנים, המאפשרים לנכים לעלות מקומה לקומה על גבי מתקן מיוחד בגרם המדרגות הקיים. מתקנים אלה מיוצרים לגרמי מדרגות ישרים או מעוגלים, והם כוללים מסילה מיוחדת שעליה מותקן כסא לנכה או פלטה להעלאת הכסא האישי שלו. מעלונים אלה מופעלים בצורה חשמלית על ידי כפתורי הפעלה נוחים, והם משמשים גם בבתים פרטיים, גם בדירות בעלות שתי קומות או יותר וכדומה.

התקנת מעלית בתוך בית או מעלונים לנכים מצריכה עבודה של חברה המתמחה בתחום זה באופן מובחן. חברות אלה יוכלו לייעץ לכם לא רק לגבי המתקנים האיכותיים ביותר, ודרך התקנתם לפי הצרכים שלכם, אלא גם בכל הנוגע לקבלת אישורים כשצריך וכדומה.

 

 

 
 
כלי בית : : שותפים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר
© Copyright 2010 All Rights Reserved. קידום אתרים מחירי דירות פרקט בשרון מובילים פוליש חברת נקיון מפת אתר Designed by scoopsites.net