מה חדש בבית?
משהו חדש במטבח? יש לכם רעיונות חדשים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות או בנייה?
שלחו אלינו לפרסום

חלונות הגג של VELUX מיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר,
חלון גג

בונים בית? טרמודן המקום שלכם לקניית
בלוקים

משפצים את המטבח? אז אתם ודאי מחפשים
פינות אוכל

תתחדשו על הבית החדש ובואו לרכוש
רהיטים

אל תתפשרו על הגנה על היקר לכם מכל
סורגים

על פרקטים לומדים באתר
פרקטים

כל שאלה שיש, יש לנו תשובה עליה לגבי
דלתות

בונים בית אנו ממליצים לכם לבחון
תאורה

לא מתפשרים על מחיר או איכות
כלים סניטריים

לפני שעוצרים בחרש לא רוכשים
קרמיקה

גרילי הגז המומלצים בישראל רוכשים בכרמל דיירקט - גריל גז גרנהודל ונפוליאון
גריל גז גרנהודל ונפוליאון

בעלי מקצוע
הכל לבית
   בטחון ואבטחת הבית
   גופי תאורה
   גינה וחצר
   דלתות
   הדברה ותחזוקה
   וילונות
   חדר רחצה
   חדר שינה
   חדרי ילדים
   חימום והסקה
   טפטים
   מטבח
   מעקות ומדרגות
   מפתחים וחלונות
   סוגי בניה
   עיצוב פנים
   פרקטים
   צבעים
   קירוי והצללה
   קרמיקה, שיש, ריצוף וחיפוי
   רהיטים ואבזור
   ריהוט משרדי
   שטחי אחסון
   שטיחים
   שיפוץ ומעבר דירה
   שירותים למשפחה
   תאורה
לימודים וקורסים
Skip Navigation Links.
פרסום
   ויטראז' ועיצוב פנים – על הקשר שבין אומנות הזכוכית לעיצוב
לחץ להגדלה
עולם עיצוב הפנים מורכב ממספר רב של תתי עולמות קטנים המרכיבים את התמונה השלמה. אחד מהם הוא תחום הוויטראז' המתאר את אומנות היצירה בזכוכית. בשורות הקרובות נעסוק בפיסת האומנות העתיקה והנהדרת הזו.

 

עולם עיצוב הפנים מורכב ממספר רב של תתי עולמות קטנים המרכיבים את התמונה השלמה. אחד מהם הוא תחום הוויטראז' המתאר את אומנות היצירה בזכוכית. בשורות הקרובות נעסוק בפיסת האומנות העתיקה והנהדרת הזו.

 

התפתחות הוויטראז' בעולם

כבר למעלה מ-800 שנה שאומנות היצירה בזכוכית מהווה חלק בלתי נפרד מעולם עיצוב הפנים. מה שהחל במדינות מערב אירופה, התפתח במרוצת השנים לכלל העולם. קתדרלות רבות, כנסיות, מוזיאונים, בתי כנסת ועוד מתהדרים ביצירות ויטראז' מרהיבות. החל מקתדרלת נוטרדאם המפורסמת בפריז, דרך הקתדרלה הלאומית בוושינגטון ועד לבית הכנסת הגדול בראשון לציון.

 

אחד המרכיבים הייחודיים של אומנות הוויטראז' טמונה בעובדה כי כל יצירה נעשית באופן עצמאי, על פי הזמנה, ולא כחלק מסדרת ייצור המונית. כך נותרת הייחודיות של כל יצירה ויצירה. תהליך היצירה הינו ממושך ומרתק. מעורבים בו חומרים רבים ובראשם זכוכית צבעונית או שקופה, חתיכות זכוכית צבעוניות, אבקת צבע זכוכית ועוד. היוצר משתמש בכלי עבודה שונים, ביניהם חותך זכוכית, שובר זכוכית, תנור, מלחם ועוד. קיימות שיטות שונות ליצירת ויטראז', כאשר המרכזיות שבהם הן הקלאסית (הרכבת הזכוכית על בסיס הסקיצה והלחמה באמצעות תנור ייחודי בנקודות החיבור) ובשיטת "טיפאני" שבמרכזה עטיפת הזכוכית בסרט נחושת והלחמה באמצעות בדיל.

 

הוויטראז' בישראל

בישראל נפוצה האומנות בעיקר בבתי כנסת (בבתי הכנסת הגדולים בראשון לציון, תל אביב, ירושלים ועוד), במוזיאונים השונים (דגון שבחיפה) ובמקומות ציבוריים נוספים (קניון איילון ברמת גן, הספרייה הלאומית בירושלים, באולם קבלת הפנים שבבית הנשיא ועוד). בעשורים האחרונים, אומנות הוויטראז' החלה מקבעת את מקומה גם בעיצוב הפנים של בתי ישראל. אומנם עדיין מדובר באומנות המקושרת לבתי היוקרה ולאלפיון העליון, אך על יופייה אין עוררין. כיום, ניתן לראות יותר ויותר חלונות עשויים ויטראז', כדים ויצירות אומנות אחרות וטובות כחלק אינטגראלי מעיצוב הפנים. קשת היצירות עשויות הוויטראז' התרחבה אף היא במרוצת השנים, וכיום ניתן לראות שולחנות שנעשו באמצעות אומנות זו, קישוטי אח וקיר ועוד.

 

 

 
 
כלי בית : : שותפים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר
© Copyright 2010 All Rights Reserved. קידום אתרים מחירי דירות פרקט בשרון מובילים פוליש חברת נקיון מפת אתר Designed by scoopsites.net