מה חדש בבית?
משהו חדש במטבח? יש לכם רעיונות חדשים בתחום עיצוב פנים, אדריכלות או בנייה?
שלחו אלינו לפרסום

חלונות הגג של VELUX מיוצרים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר,
חלון גג

בונים בית? טרמודן המקום שלכם לקניית
בלוקים

משפצים את המטבח? אז אתם ודאי מחפשים
פינות אוכל

תתחדשו על הבית החדש ובואו לרכוש
רהיטים

אל תתפשרו על הגנה על היקר לכם מכל
סורגים

על פרקטים לומדים באתר
פרקטים

כל שאלה שיש, יש לנו תשובה עליה לגבי
דלתות

בונים בית אנו ממליצים לכם לבחון
תאורה

לא מתפשרים על מחיר או איכות
כלים סניטריים

לפני שעוצרים בחרש לא רוכשים
קרמיקה

גרילי הגז המומלצים בישראל רוכשים בכרמל דיירקט - גריל גז גרנהודל ונפוליאון
גריל גז גרנהודל ונפוליאון

בעלי מקצוע
הכל לבית
   בטחון ואבטחת הבית
   גופי תאורה
   גינה וחצר
   דלתות
   הדברה ותחזוקה
   וילונות
   חדר רחצה
   חדר שינה
   חדרי ילדים
   חימום והסקה
   טפטים
   מטבח
   מעקות ומדרגות
   מפתחים וחלונות
   סוגי בניה
   עיצוב פנים
   פרקטים
   צבעים
   קירוי והצללה
   קרמיקה, שיש, ריצוף וחיפוי
   רהיטים ואבזור
   ריהוט משרדי
   שטחי אחסון
   שטיחים
   שיפוץ ומעבר דירה
   שירותים למשפחה
   תאורה
לימודים וקורסים
Skip Navigation Links.
פרסום
   מערכת סולארית לייצור חשמל ביתי – האם זה כדאי?
לחץ להגדלה
בשנים האחרונות חברת החשמל הפחיתה את הסכום לכל קוט"ש שמיוצר בעודף ע"י בעליהם של מערכות סולאריות לייצור חשמל. נדמה היה כי הענף נמצא בפני קריסה, אך המציאות מראה כי התשואה נותרה זהה כך שבסופו של דבר ההשקעה בהתקנת מערכת סולארית לייצור חשמל ביתי מחזירה את עצמה לאחר שנים ספורות, והבעלים אינם מוציאים ולו שקל אחד על חשמל.

בשנים האחרונות חברת החשמל הפחיתה את הסכום לכל קוט"ש שמיוצר בעודף ע"י בעליהם של מערכות סולאריות לייצור חשמל. נדמה היה כי הענף נמצא בפני קריסה, אך המציאות מראה כי התשואה נותרה זהה כך שבסופו של דבר ההשקעה בהתקנת מערכת סולארית לייצור חשמל ביתי מחזירה את עצמה לאחר שנים ספורות, והבעלים אינם מוציאים ולו שקל אחד על חשמל. כיצד זה ייתכן? התשובה לפניכם.

 

הפחתת עלויות ההתקנה של המערכות הסולאריות לייצור חשמל

בשנת 2007 טכנולוגיית הקולטנים הפוטואלקטריים צברה תאוצה ואושרה לשימוש למטרות ייצור חשמל ביתי ברחבי העולם. בשנת 2008 הוחל ההסדר גם בישראל וחברת החשמל הציעה לכל בעל גג להתקין מערכת סולארית לייצור חשמל ביתי ולהשתמש בחשמל המופק לצרכי הבית. בהמשך, הושג הסדר "מונה נטו" שמשמעותו היא שלא רק ניתן להשתמש בחשמל המופק לצרכי צריכת החשמל של הבית, אלא אף למכור את העודפים הנוצרים לחברת החשמל, להרוויח כסף מהמערכת ולהחזיר את עלויות ההשקעה מהר יותר. אם בתחילת ההסדר עלותה של מערכת שכזו היה גבוה ביותר, הרי שכיום בעקבות התפתחות הטכנולוגיה וחדירת חברות נוספות שפועלות בתחום המחיר הופחת בצורה משמעותית עד כ- 30% בערך מערכו הקודם. כך למשל, גם מערכות גדולות שהצליחו להפיק כ- 15 קילוואט, עולות כיום בסביבות ה- 100 אלף שקלים, לעומת 300 אלף דאז.

 

ומה לגבי מחיר המכירה לחברת החשמל?

בתקופה הראשונית המדינה הייתה "להוטה" להחדיר את האופציה לתודעה והציעה מעל ל- 2 שקלים לכל קוט"ש שיוצר בעודף. כיום ניתן למכור לחברת חשמל באמצעות המערכת כל קוט"ש ב- 60 אגורות לערך. למרות שקיים הבדל גדול בין שני שקלים ל- 60 אגורות, הרי שבגלל שעלות ההקמה של המערכת הוזלה באופן משמעותי התשואה נותרה זהה, כך שההשקעה מחזירה את עצמה כמו בעבר לאחר כ- 6 שנים. בנוסף יש לשים לב כי לאחר תקופה זו לא רק שלא תשלמו לעולם על החשמל שאתם צורכים, אלא אף תוכלו למכור את החשמל העודף לחברת החשמל ולהשיג הכנסה נוספת. ההתקשרות היא לכל החיים ע"פ תנאי החוזה המקורי, כך שלא צפויים שינויים מעת ההקמה והלאה!

 

 

חשוב מאוד לציין היבט נוסף של הכדאיות של מערכת סולארית לייצור חשמל ביתי והוא אורך החיים שלה. מאחר ומדובר במוצר שעומד בתקנים מחמירים לפני שיווקו, הרי שהוא בטיחותי לשימוש ואם לא די בכך הוא נועד להחזיק מעמד לתקופת חיים של 30 שנים (!). בפועל ניתנת אחריות על המערכת למשך של כ- 20 שנים כך שאתם יכולים ליהנות מראש שקט ממערכת שאולי יש להשקיע רבות בהקמתה, אך בסופו של דבר תחסוך לכם הרבה מאוד כסף, תתרום לאיכות חייכם ולסביבה הירוקה והנקייה של כולנו.

 
 
כלי בית : : שותפים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר
© Copyright 2010 All Rights Reserved. קידום אתרים מחירי דירות פרקט בשרון מובילים פוליש חברת נקיון מפת אתר Designed by scoopsites.net